Archived Sports Fixtures

See below to view match reports from previous terms. 

Summer 2018

Click into a fixture to read the match report 

Wednesday 18 April 2018
2.00-4.00pm  Senior Boys’ Cricket - Extended Training (all Year 7 & 8 boys)
2.00-4.00pm  Senior Girls’ Cricket - Extended Training (all Year 7 & 8 girls)               

Tuesday 24 April 2018
6.00am  U8-U13 IAPS Aquathlon Championship at St Teresa’s School (A)                        

Wednesday 25 April 2018
        
11.30am  Girls' Cricket - 1st XI vs Lady Taverners Regional Finals (A) 
2.30pm  Boys’ Cricket - 1st XI vs OBH (H) - match abandoned due to weather
2.30pm  Boys’ Cricket - 2nd XI vs OBH (H) 
2.30pm  Boys’ Cricket - 3rd XI vs OBH (H) - match abandoned due to weather
2.30pm  Boys’ Cricket - U11 A, B & C XIs vs OBH (A) 
2.30pm  Girls’ Cricket - 2nd vs OBH (H) 
2.30pm  Girls’ Cricket - U11 A & B vs OBH (A)
                
Monday 30 April 2018
2.15pm  Boys’ Cricket (IAPS Cup) - 1st XI vs Town Close (A) - RE-ARRANGED FOR TUE 8 MAY
                                
Wednesday 2 May 2018
2.00pm  Girls’ Athletics - U13, U12, U11, U10,  U9 Meeting at Woodbridge School (A) - CANCELLED
2.15pm  Boys’ Cricket - U11 A XI vs Culford (H) - CANCELLED
2.15pm  Boys’ Cricket - U11 C XIs vs Culford (H) - CANCELLED
2.15pm  Boys’ Cricket - U9 A & B Xs vs Culford (H) - CANCELLED
2.30pm  Boys’ Cricket - 1st & 2nd XIs vs Culford (A) (3rd team not playing) - CANCELLED
2.30pm  Boys’ Cricket - U11 B & D XIs vs The Abbey (A) - CANCELLED
                
Thursday 3 May 2018
3.15pm  Boys’ Cricket - U9 A & B Xs vs The Abbey (H) 

Tuesday 8 May 2018
2.15pm  Boys’ Cricket (IAPS Cup) - 1st XI vs Town Close (A) - re-arranged from Mon 30 Apr - expected return 8pm

Wednesday 9 May 2018
2.15pm  Boys’ Cricket - 1st XIs vs Barnardiston Hall (H)
2.15pm  Boys’ Cricket - 3rd XIs vs Barnardiston Hall (H)
2.15pm  Boys’ Cricket - U11 A XIs vs Barnardiston Hall (H) 
2.15pm  Boys’ Cricket - U11 D XIs vs Barnardiston Hall (H)
2.30pm  Boys’ Cricket - 2nd XI vs South Lee (A) 
2.30pm  Boys’ Cricket - U9 A X vs Barnardiston Hall (Home) 
2.30pm  Girls’ Cricket - 1st & 2nd vs Barnardiston Hall (A) 
2.30pm  Girls’ Cricket - U11 A & B vs Barnardiston Hall (A)
2.30pm  Girls’ Cricket - U9 A & B VIIIs vs Barnardiston Hall (H) 
 
Thursday 10 May 2018
3.15pm  Boys’ Cricket - U9 A & B Xs vs Littlegarth (H) 

Saturday 12 May 2018
1.15pm  Boys’ Cricket - 1st XI and U11 A v The District (H)
                               
Wednesday 16 May 2018
2.00pm  Girls' Cricket - U11 & U10 internal match (Parents welcome) 
2.15pm  Boys’ Cricket - 1st XIs vs Orwell Park (H) 
2.15pm  Boys’ Cricket - 3rd XIs vs Orwell Park (H) 

2.15pm  Boys’ Cricket - 2nd XI vs Orwell Park (A) 
2.15pm  Boys' Cricket - U11 C & D vs The Abbey (H) - rearranged from 2 May
2.15pm  Girls’ Cricket - 1st & 2nd vs Felsted (A)  
2.30pm  Boys' Cricket - U11 A & B XIs vs The Abbey (A) - rearranged from 2 May              
                                                                                                
Thursday 17 May 2018
3.15pm  Girls’ Cricket - U9 A & B vs The Abbey (H)         

Sunday 20 May 2018
10.00am  Girls’ Cricket - U11 A IAPS at Framlingham Prep (A)

Monday 21 May 2018
2.45pm  Boys' Cricket - 1st XI vs St Faith's Cambridge IAPS Cup (A) 
3.15pm  Boys' and Girls' Cricket - U9 mixed internal match (Parents welcome) 
3.15pm  Boys’ Cricket - U9 A & B Xs vs OBH (H) - CANCELLED
3.15pm  Girls’ Cricket - U9 A & B VIIIs vs OBH (H) - CANCELLED                     
                                                                
Wednesday 23 May 2018
2.15pm  Boys’ Cricket - 1st XIs vs New Hall (H)
2.15pm  Boys’ Cricket - 3rd XIs vs New Hall (H) CANCELLED
2.15pm  Boys’ Cricket - 2nd XI vs New Hall (A) CANCELLED
2.15pm  Boys’ Cricket - U11 A XIs vs Littlegarth (H) 
2.15pm  Boys’ Cricket - U11 C XIs vs Littlegarth (H) 

2.15pm  Boys’ Cricket - U11 B & D XIs vs Littlegarth (A) 

Thursday 24 May 2018
1.15pm  Boys' Cricket - 1st XI vs Bedford (H) 
2.15pm  Boys’ Cricket - U9 A vs St Margaret’s (A) 

Friday 25 May 2018
10.00am  Girls’ Cricket - U11 A vs Framlingham (IAPS) (A)

Tuesday 5 June 2018
3.15pm  Girls’ Cricket - U9 A & B vs Felsted (H)                

Wednesday 6 June 2018
2.00pm  Boys’ Cricket - 1st, 2nd, 3rd, 4th Element matches
2.15pm  Boys’ Cricket - U11 A XI vs Felsted (H) 
2.15pm  Boys’ Cricket - U11 B XI vs Felsted (H) 
2.15pm  Boys’ Cricket - U11 C XI vs Felsted (H)
2.15pm  Boys’ Cricket - U11 D XI vs Felsted (H) 
2.15pm  Boys’ Cricket - U9 A & B Xs vs Feslted (A) 
2.15pm  Girls Cricket - U11 A & B vs Felsted (A)

Thursday 7 June 2018
4.30pm  Swimming - U11, U10 & U9 Gala vs Ipswich High (A) - CANCELLED                     

Friday 8 June 2018
12.00pm                  Athletics - U13, U12 & U11 Eastern Region Athletics Championship, Bedford (A) 

Saturday 9 June 2018
10.00am                  Boys’ Cricket - U11 A XI at Orwell Park Tournament (A) 

Tuesday 12 June 2018
2.45pm  Boys’ Cricket - 1st & 2nd XIs vs Ipswich Prep at Nott Cutts (A) 
2.45pm  Boys’ Cricket - 3rd XI vs Ipswich Prep (H) 

Wednesday 13 June 2018
2.15pm  Boys’ Cricket - 1st  XIs vs Woodbridge (H) 
2.15pm  Boys’ Cricket - 2nd XIs vs Woodbridge (H) 
2.30pm  Boys’ Cricket - 3rd XI vs Woodbridge (A) - CANCELLED
2.30pm  Boys’ Cricket - U11 A, B & C XIs vs St Cedds at Writtle (A) 
2.30pm  Girls’ Cricket - 1st & 2nd vs RHS (H)
2.30pm  Girls’ Cricket - U11 A & B vs The Abbey (A) 

Thursday 14 June 2018
12.00-2.00pm  Girls’ U11 Kwik Cricket Festival at Holmwood House
  
Friday 15 June 2018
10.00am  Boys’ Cricket - U11A at Framlingham Tournament (A)
10.00am  Girls’ Tennis - U11 A at Framlingham Tournament (A) 

Monday 18 June 2018
2.15pm  Boys’ Cricket - 1st & 2nd XIs vs Colchester Royal Grammar School (H) -                                                       
Tuesday 19 June 2018
1.00pm  Girls’ Cricket - U11 A Kwik Cricket Tournament at New Hall (A)

Wednesday 20 June 2018
2.00pm  Girls’ Cricket - U11 B at Ipswich Prep Tournament  (A)         
2.15pm  Boys’ Cricket - 1st XIs vs RHS (H) 
2.15pm  Boys’ Cricket - 2nd XIs vs RHS (H) 
2.15pm  Boys’ Cricket - 3rd XI vs RHS (A)         
2.15pm  Boys’ Cricket - U11 B XI vs St Margaret’s (A)
2.15pm  Girls’ Cricket - 1st & 2nd vs South Lee (H) CANCELLED
2.15pm  Girls’ Cricket - U9 A & B vs South Lee (A) CANCELLED          

Thursday 21 June 2018
4.30pm  Aquathlon  - U11, U10, & U9 Girls vs St Mary’s (H)         

Monday 25 June 2018
2.45pm  Boys' Cricket  - 2nd XI vs Colchester High School (H)                      

Wednesday 27 June 2018                       
2.15pm  Boys’ Cricket - 1st XI vs Framlingham Prep (H) 
2.15pm  Boys’ Cricket - 2nd & 3rd XIs vs Framlingham Prep (H) 
2.15pm  Girls’ Cricket - U11 A & B vs Framlingham Prep (H)
2.15pm  Girls’ Cricket - U9 A & B vs Framlingham Prep (H
2.30pm  Boys’ Cricket - U11 A, B & C XIs vs Framlingham Prep (A) CANCELLED
2.30pm  Boys’ Cricket - U10 A & B XI vs Framlingham Prep (A) 
2.30pm  Boys’ Cricket - U9 A & B Xs vs Framlingham Prep (A) 
2.30pm  Girls’ Cricket - 1st & 2nd vs Framlingham Prep (A)                                                             
Thursday 28 June 2018
10.00am  Girls’ Cricket - U12 A vs New Hall Tournament (A)

Wednesday 4 July 2018                          
2.15pm   Boys’ Cricket - U11 A & C XIs vs Orwell Park (A) 
2.15pm   Boys’ Cricket - U11 B & D XIs vs Orwell Park (H) 
2.15pm   Boys’ Cricket - U9 A & B Xs vs Orwell Park (H)
2.15pm   Girls’ Cricket - 2nd vs Orwell Park (H) 
2.15pm   Girls’ Cricket - U11 A & B vs Orwell Park (H) 
2.15pm   Girls’ Cricket - U9 A vs Orwell Park (A)  
2.15pm   Girls’ Cricket - U9 B vs Orwell Park (A)  

Spring 2018

Click into a fixture to read the match report

Wednesday 17 January 2018        
2.15pm  Football - U11 A, C & E VIIs vs Colchester High School (H) 
2.15pm  Rugby - U9 A & B VIIs Quadrangular at Orwell Park (A) 
2.30pm  Boys’ Hockey - 1st, 2nd, 3rd & 4th VIIs vs South Lee (A) 
2.30pm  Netball - 1st & 3rd VIIs vs South Lee (H) 
2.30pm  Netball - U11 A & C VIIs vs South Lee (A) 
2.30pm  Girls’ Hockey - U9 A & B VIIs vs South Lee (H) 
3.00pm  Football - U11 B, D & F VIIs vs Colchester High School (H) 

Thursday 18 January 2018
3.15pm  Rugby - U9 A, B & C VIIs vs St Cedd’s (H)
4.30-6.30pm  Swimming - U11 & U10 Gala vs St Mary’s (H)                       

Wednesday 24 January 2018
2.30pm  Boys’ Hockey - 1st & 3rd VIIs vs Felsted (A) 
2.30pm  Football - U11 A & D VIIs vs Finborough (H) 
2.30pm  Football - U11 B & E VIIs vs The Abbey (A) - CANCELLED
2.30pm  Netball - 1st, 2nd & 3rd VIIs vs Finborough (H) 
3.15pm  Boys’ Hockey - 2nd & 4th VIIs vs Felsted (A) 
3.15pm  Football - U11 C & F VIIs vs Finborough (H) 

Thursday 25 January 2018
3.15pm  Rugby - U9 A, B & C VIIs vs Littlegarth (H) 
3.15pm  Girls’ Hockey - U9 A & B VIIs vs Littlegarth (H) 

Friday 26 January 2018
2.30pm  Football - U11 A, B & D VIIs vs Brentwood (A) 

Wednesday 31 January 2018
2.30pm  Boys’ Hockey - 1st & 3rd VIIs vs Framlingham Prep at Framlingham College (A) 
2.30pm  Netball - 1st, 2nd & 3rd VIIs vs Framlingham Prep (A) 
2.30pm  Netball - U11 A, B & C VIIs vs Framlingham Prep (H)
2.30pm  Girls’ Hockey - U9 A & B VIIs vs Framlingham Prep at Framlingham College (A) 
3.00pm  Football - U11 A, B, C & D VIIs vs Prettygate (H)
3.15pm  Boys’ Hockey - 2nd & 4th VIIs vs Framlingham Prep at Framlingham College (A)       

Thursday 1 February 2018
4.30-6.10pm  Swimming - U8 & U9 Gala vs St Mary’s (H)

Friday 2 February 2018
2.45pm  Football - U11 A, C, D & E VIIs vs Elm Green (H) 
2.45pm  Netball - U11 A, B & C VIIs vs Elm Green (H) 

Tuesday 6 February 2018
8.00am  Boys' Hockey - U13 VII at Essex Championships at Redbridge (A) 

Wednesday 7 February 2018
2.00pm  Netball - U11 A, B & C VIIs vs Orwell Park (H) - CANCELLED
2.00pm  Girls’ Hockey - U9 A & B VIIs vs Orwell Park (A) - CANCELLED
2.30pm Boys’ Hockey - 2nd & 4th VIIs vs Orwell Park (A) - CANCELLED
2.30pm  Rugby U9 A & B VIIs vs Orwell Park (H) 
2.30pm  Football - U11 A, C & E VIIs vs King’s Ely (H)
2.30pm  Netball - 1st, 2nd & 3rd VIIs vs Orwell Park (H) 
3.15pm  Boys’ Hockey - 1st & 3rd VIIs vs Orwell Park (A) - CANCELLED
3.15pm  Football - U11 B, D & F VIIs vs King’s Ely (H) 

Wednesday 21 February 2018
2.30pm  Boys’ Hockey - 1st & 3rd VIIs vs OBH (A) 
2.30pm  Football - U11 A, B, C & D vs Littlegarth (H) - rearranged from 7 March 
2.30pm  Netball - 1st & 2nd VIIs vs OBH (A) 
2.30pm  Netball - U11 A & B VIIs vs OBH (A) 
3.15pm  Boys’ Hockey - 2nd & 4th VIIs vs OBH (A) 

Thursday 22 February 2018
3.15pm  Rugby - U9 A & B VIIs vs St Margaret’s (H) 
3.15pm  Rugby - U8 A, B & C VIIs vs St Margaret’s (H)
3.15pm  Girls’ Hockey - U9 A VIIs vs The Abbey (H)                 
3.15pm  Netball - U8 A & B VIIs vs The Abbey (H) 

Friday 23 February 2018
10.00am  Netball - U11 A VII IAPS Tournament at Framlingham Prep (A) 

Saturday 24 February 2018
10.00am  Football - U11 A VIIs Tournament at Finborough (A) 

Monday 26 February 2018
10.00am  Boys’ Hockey - IAPS Tournament at Bishops Stortford (A) - CANCELLED
3.15pm  Rugby - U9 A VIIs vs St Joseph’s (H) (A team only) - CANCELLED
3.15pm  Rugby - U8 A, B & C VIIs vs St Joseph’s (H) - CANCELLED
3.30pm  Girls' Hockey - U9 A & B  vs St Josephs (A) - CANCELLED

Wednesday 28 February 2018               
2.00pm  Rugby - U9 A VIIs at Framlingham Prep Festival (A) - CANCELLED
2.00pm  Girls’ Hockey - U9 A VIIs vs Framlingham Prep at Framlingham College (A) - CANCELLED
2.30pm  Boys’ Hockey - 1st & 3rd VIIs vs New Hall (A) - CANCELLED
2.30pm  Football - U11 A, C & E VIIs vs St Joseph’s (A) - CANCELLED
2.30pm  Netball - U11 A & B VIIs vs St Joseph’s (H) - CANCELLED
3.15pm  Boys’ Hockey - 2nd & 4th VIIs vs New Hall (A) - CANCELLED
3.15pm  Football - U11 B, D & F VIIs vs St Joseph’s (A) - CANCELLED

Friday 2 March 2018
10.00am  Netball - 1st VII IAPS Tournament at Felsted (A) - Rearranged to TUE 6 MARCH

Tuesday 6 March 2018
10.00am  Netball - 1st VII IAPS Tournament at Felsted (A) - Rearranged from Fri 2 March

Wednesday 7 March 2018
12.00pm  Girls’ Cricket - 1st VII Lady Taveners 1st Round (H) 
2.00pm  Football - U11 Element matches 
2.00pm  Rugby - U9 B VII at Culford Quadrangular (A) 
2.30pm  Boys’ Hockey - 1st & 3rd VIIs vs RHS (A) 
2.30pm  Football - U11 A, B, C & D vs Littlegarth (H) - rearranged to 21 Feb
2.30pm  Netball - 2nd & 3rd VIIs vs Felsted (A) CANCELLED
2.30pm  Netball - U11 A, B & C VIIs vs Felsted (A) CANCELLED
2.30pm  Girls’ Hockey - U9 A & B VIIs vs Culford (A) 
3.15pm  Boys’ Hockey - 2nd & 4th VIIs vs RHS (A) 

Thursday 8 March 2018
2.00pm  Rugby - U9 A VII at Littlegarth Festival (A) 
2.00pm  Girls’ Hockey - U9 A VII at Littlegarth Tournament (A) 

Saturday 10 March 2018
10.00am-12.00pm Tag Rugby - U8 Festival at Holmwood House (H)
10.00am-12.00pm Netball - U8 Tournament at Holmwood House (H)

Tuesday 13 March 2018
11.00am  Boys' Hockey - 1st VII East of England Championships at Bedford Hockey Centre (A) 

Wednesday 14 March 2018
2.00pm Rugby - U9 A VIIs at Orwell Park Tournament (A) 
2.00pm Netball - 2nd VII at OBH Tournament (A)
2.30pm Boys’ Hockey - 1st & 3rd VIIs vs Barnardiston Hall (A) 
2.30pm Football - U11 B, C & E VIIs vs St Margaret’s (A) 
2.30pm Netball - 1st & 3rd VIIs vs Barnardiston Hall (H)
2.30pm  Netball - U11 A & B VIIs vs Barnardiston Hall (H)
2.30pm  Girls’ Hockey - U9 A & B VIIs vs Barnardiston Hall (H)       

Saturday 17 March 2018
10.00am  Netball - 1st VII at Framlingham College Tournament (A) CANCELLED

Wednesday 21 March 2018    
12.00pm  Girls' Cricket - 1st Lady Taverners Essex Final 
2.00pm  Boys' Hockey - 1st, 2nd, 3rd & 4th Element matches 
2.15pm  Football - U11 A, C & E VIIs vs Colchester High School (H) 
2.30pm  Rugby - U9 A VIIs vs Finborough (H) 
2.30pm  Netball - 1st & 2nd VII vs Moreton Hall (A) - CANCELLED
2.30pm  Netball - U11 A VII vs Moreton Hall (A) 
2.30pm  Netball - U11 B & C VIIs vs Lexden Primary (H) 
2.30pm  Girls’ Hockey - U9 A VII vs Moreton Hall (A) 
3.00pm  Football - U11 B, D & F VIIs vs Colchester High School (H)

Autumn 2017

Click into a fixture to read the match report

Wednesday 6 September 2017
2.00-4.00pm Senior Rugby - Extended Training (all Years 7 & 8 boys)
2.00-4.00pm Senior Hockey - Extended Training (all Years 7 & 8 girls)                                                 

Wednesday 13 September 2017                    
2.15pm Rugby  - U11A & U10A vs The Abbey (H)
3.00pm  Rugby - U11B & U10B vs The Abbey (H)
2.30pm  Rugby - 1st & 2nd XIIIs vs New Hall (H)
2.30pm  Girls’ Hockey - 1st, 2nd & 3rd VIIs vs Felsted (A)
2.30pm  Girls’ Hockey - U11 A, B & C VIIs vs Littlegarth (A)
2.30pm  Netball - U9 A, B & C vs Orwell Park (H)                              

Thursday 14 September 2017
3.15pm  Soccer - U9 A, B & C VIIs vs St Margaret’s (H)  TO BE RE-ARRANGED                    
                
Monday 18 September 2017
2.30pm  Soccer - U9 A, B VIIs vs OBH (A
2.30pm  Netball - U9 A, B & C vs OBH (A) 
3.45pm  Hockey - 1st & 2nd VIIs vs Ipswich High School (A) 

Wednesday 20 September 2017
2.30pm  Rugby - 1st & 2nd XIIIs vs OBH (H) 
2.30pm  Rugby - U11A IXs vs OBH (A) 
2.30pm  Rugby - U10 A IXs vs OBH (A)
2.30pm  Hockey - 1st, 2nd  & 3rd VIIs vs OBH (A) 
2.30pm  Hockey - U11 A & B VIIs vs OBH (H) 
3.00pm  Rugby - U11 B IX vs OBH  
3.00pm  Rugby - U10 V VIII vs OBH

Thursday 21 September 2017
3.15pm  Netball - U9 A & B vs Littlegarth (H)

Monday 25 September 2017
4.30pm  Aquathlon - U11, U10 & U9 vs St Margaret's School (H)

Wednesday 27 September 2017
2.00pm  Hockey - U11 A VII Framlingham Tournament (A) 
2.00pm  Hockey - U11 B & C VIIs Orwell Park Tournament (A) 
2.00pm  Netball - U9 A Orwell Park Tournament (A) 
2.15pm  Soccer - U9 A & B VIIs vs Colchester High School (H) 
2.30pm  Rugby - U13 1st XIII vs Framlingham Prep School (H) 
2.30pm  Rugby - U10 A VII vs St Margaret’s (A) 
3.00pm  Soccer - U8 A, B & C VIIs vs Colchester High School (H) 

Friday 29 September 2017
10.00am  Hockey - 1st VII IAPS Tournament at Orwell Park (A)
2.30pm  Hockey - U11 A & B VIIs vs St Cedd’s at Chelmer Park (A)

Monday 2 October 2017
3.15pm  Soccer - U9 A, B & C VIIs vs St Joseph’s (H)                             

Tuesday 3 October 2017
3.15pm  Netball - U9 A, B & C vs Felsted (H)

Wednesday 4 October 2017
2.30pm  Rugby - 1st & 2nd XIIIs vs Culford (H)
2.30pm  Rugby - U11 A & B IXs vs St Joseph’s (A)
2.30pm  Rugby - U10 A VIII vs St Joseph’s (A)
2.30pm  Hockey - 1st, 2nd & 3rd VIIs vs Woodbridge (H)
2.30pm  Netball - U9 A & B vs Culford (A)

Friday 6 October 2017
2.45pm  Rugby - U11 A & B IXs vs St Cedd’s (H)

Saturday 7 October 2017
12.00-3.30pm Rugby - 1st VII at OBH 7s Tournament (A)
12.00-3.30pm Rugby - U11 A VII at OBH 7s Tournament (A) - CANCELLED
12.00-3.30pm Hockey - 1st VII & U11 A VII at OBH Tournament (A)

Monday 9 October 2017
3.15pm  Soccer - U9 A, B & C VIIs vs Littlegarth (H) 

Wednesday 11 October 2017
2.30pm  Rugby - U13 1st XIIIs vs Framlingham Prep (A) - CANCELLED
2.30pm  Rugby - U13 2nd XIIIs vs Framlingham Prep (A) 
2.30pm  Rugby - U11 A & B IXs vs Framlingham Prep (H) 
2.30pm  Rugby - U10 A VIII vs Framlingham Prep (H) 
2.30pm  Hockey - 1st, 2nd & 3rd VIIs vs Framlingham Prep at Framlingham College (A) 
2.30pm  Hockey - U11 A, B & C VIIs vs Ipswich Prep School (A) 
2.30pm Netball - U9 A, B & C vs Framlingham Prep (H) 

Saturday 14 October 2017
10.00am  Rugby - 1st XIII Framlingham Festival (A)  CANCELLED
10.00am  Rugby - U11 IX Framlingham Festival (A) 

Wednesday 18 October 2017                             
2.15pm  Rugby - U11 A & B IXs vs Felsted (H) 
2.30pm  Rugby - U13 1st & 2nd XIIIs vs Felsted (A) - CANCELLED                        
2.30pm  Hockey - U11 A, B & C vs St Margaret's @ Braintree Hockey Club (A) 
3.00pm  Rugby - U10 A & B VIIIs vs Felsted (H) 

Thursday 19 October 2017
4.15pm  Swimming - U10 & U9 vs Ipswich High School (H) 

Wednesday 8 November 2017                                
10.00am  1st VII and U11 A - Essex Hockey Championships at Redbridge Sports Centre (A)
2.00pm  Hockey - U11 B & C VIIs vs Felsted (A) - A Team not playing 
2.15pm  Soccer - U9 A & B VIIs vs Colchester High School (H)
2.30pm  Rugby - 1st & 2nd XIIIs vs Finborough (A) 
2.30pm  Rugby - U11 A IX vs Finborough (H) 
2.30pm  Rugby - U11 B IX vs Finborough (H) 

2.30pm  Rugby - U10 A, B & C VIIIs vs St Cedd’s (A) 
3.00pm  Soccer - U8 A, B & C VIIs vs Colchester High School (H)

Thursday 9 November 2017
3.15pm  Soccer - U9 A & B VII vs The Abbey (H)

Monday 13 November 2017
2.00pm  Soccer - U9 A VII vs Littlegarth Tournament (A) 
3.15pm  Swimming - U13, U12, U11, U10 & U9 Gala vs Framlingham College at Brandeston Hall                      
Wednesday 15 November 2017                                
2.30pm  Rugby - 1st XIII & 2nd VIIs Barnardiston Hall (H) 
2.30pm  Rugby - U11 A IX & U10 A & C VIII vs Ipswich Prep (H) 
2.30pm  Soccer - U9 A & B VIIs vs Finborough (A) 
2.30pm  Hockey - 1st & 2nd VIIs vs Barnardiston Hall (H) 
2.30pm  Hockey - U11 A, B & C VIIs vs The Abbey (A) 
2.30pm  Netball - U9 A & B vs Barnardiston Hall (H) 
3.15pm  Rugby - U11 B IX & U10 B VII vs Ipswich Prep School (H)

Thursday 16 November 2017
3.15pm  Netball - U8s vs Felsted Prep (H) 

Monday 20 November 2017
2.00pm  Soccer - U9 B VII Littlegarth Tournament (A)                        
                                
Wednesday 22 November 2017                                
10.00am  Hockey - U11A East Regional Hockey Finals at Redbridge (A) 
2.15pm   Hockey - 1st, 2nd & 3rd VIIs vs Orwell Park (A) 
2.30pm   Rugby - 1st & 2nd XIIIs vs Orwell Park (H) 
2.30pm   Rugby - U11 A & B IXs vs Orwell Park (A) (C team not playing) 
2.30pm   Rugby - U10 A & B VIIIs vs Orwell Park (A)
2.30pm   Soccer - U9 B VII vs Fairstead (H) 
2.30pm   Netball - U9 B V vs Fairstead  (H) 
3.00pm   Hockey - U11 A, B & C VIIs vs Orwell Park (A)

Thursday 23 November 2017
3.15pm  Netball - U9 A, B & C vs The Abbey (H)               

Wednesday 29 November 2017                                
2.00pm  Girls' Hockey - U11 A & B VIIs vs St Joseph’s (A) 
2.30pm  Rugby - 1st & 2nd XIIIs vs RHS (A) 
2.30pm  Rugby - U11 A IX & U10 A & B VIII vs Littlegarth (H) 
2.30pm  Rugby - U11 B IX vs Littlegarth  & Colchester High (H)  
2.30pm  Hockey - 1st & 2nd VIIs vs RHS (H) 

Thursday 30 November
3.15pm  Netball - U9 A, B & C V vs St Margaret's (H) 

Monday 4 December 2017                 
2.45pm  Rugby - 1st XIII vs Colchester High (H) 
3.15pm  Rugby - 2nd XIII vs Colchester High (H) 

Wednesday 6 December 2017                 
2.00pm  Hockey - U11, U10 & U9 Element Matches
2.15pm  Rugby - U11 A IX Quadrangular at Barnardiston Hall (A) 
2.15pm  Rugby - U10 A VIII Quadrangular at Barnardiston Hall (A) 
2.15pm  Soccer - U9 A & B VIIs vs South Lee (A) 
2.30pm  Rugby - U12 XII vs South Lee (A) - CANCELLED
2.30pm  Rugby - U11 B IX vs South Lee (H)
2.30pm  Rugby - U10 B & C VIIIs vs South Lee (H) 
2.30pm  Hockey - 1st & 3rd VIIs vs Finborough (A) 
2.30pm  Netball - U9 A & B vs Finborough (A) 

Wednesday 13 December 2017                                
2.30pm  Rugby - 1st & 2nd XIIIs vs Woodbridge (A) CANCELLED
2.30pm  Hockey - 1st & 2nd VIIs vs South Lee (A) CANCELLED
2.30pm  Hockey - U11 A & B VIIs vs South Lee (H) CANCELLED
2.30pm  Netball - U9 A & B vs South Lee (A) CANCELLED